2018 DÜNYA KUPASI ELEME MAÇLARI

2018 DÜNYA KUPASI ELEME MAÇLARI

 

BREZİLYA – ŞİLİ

Rusya biletini çok önceden kapan Brezilya, grupta 3. sırada olmasına rağmen diğer maçların sonuçlarına paralel  olarak sıralaması değişebilecek olan Şili’yi  sahasında konuk ediyor. Bu maç her şeyden öte Brezilya-Arjantin rekabetinin testi  niteliği taşıyacak. Zira Brezilya yendiği takdirde Arjantin’in alacağı galibiyet ve Peru-Kolombiya maçının sonucu, Şili’yi grupta safdışı bırakabilir. Brezilya Arjantin’e yardım eder mi?. Edeceklerini düşünmüyorum. Üstelik Son  Copa Amerika Şampiyonu ve 2017 Konfederasyon Kupası Finalisti Şili, yıldızlarla dolu kadrosuyla yabana atılacak bir takım da değil. Tüm  bu futbol içi ve futbol dışı etkenler Şili’nin en azından yenilmeyeceğini gösteriyor.  0-2 Çifte Şans değerlendirilebilir.

Banko Maç Tahmini :  0-2 Çifte Şans

Alternatif Tahmin : 2.5 ALT

Sürpriz Kupon Tahmini :  MS X

EKVADOR – ARJANTİN

Arjantin son maçlara aldığı kötü sonuçların bedelini ağır ödedi. Rakiplerinin de birbirini ekarte etmesi ile son bir şans elde ettiler.  Bu kupa takımda başta Lionel Messi olmak üzere bir çok yıldızın son Dünya Kupası olacak. Motivasyonlarında eksiklik olmasa da kollektif takım görüntüsü çizemiyorlar. Ekvador’un yüksek rakımlarında oynadıkları maçlarda her zaman zorlandılar. Ekvador’un hiç bir iddası olmasa da takımdaki gençler moral ve prestij için sahaya çıkacak. Arjantin bu maçta yine çok zorlanacak.  MS ALT ve tek gollu Arjantin galibiyeti (H.MS X) ideal tercih.

Banko Maç Tahmini :  2.5 ALT

Alternatif Tahmin : Handikaplı MS X

Sürpriz Kupon Tahmini :  İY 0

PERU – KOLOMBİYA

Elemeler boyunca  oynanan en zor maç bu maç denilse yanlış olmaz. Çünkü Peru da Kolombiya da sadece kendilerinin değil Şili ve Arjantin’in de kaderlerini  gruptaki akibetlerini belirleyecek. Özellikle Arjantinlilerin bir gözü kendi maçlarında bir gözü de bu maçta olacak. Taraf bahsi çok riskli. Kolombiya daha efektif oyunuyla ve yıldızlarla dolu kadrosuyla öne çıksa da Peru da son haftaların en formda takımı.  Beraberlik diğer maçların sonucuna bağlı olarak iki takıma yetebilir. KG VAR ve İY 0 seçenekleri en ideal tercih olarak görünüyor. Sürpriz denemek isteyenler, iki takımın da oyunu kilitleyeceği düşünüldüğünde İY/MS 0/0 deneyebilirler.

Banko Maç Tahmini :  KG VAR

Alternatif Tahmin : İY 0

Sürpriz Kupon Tahmini :  İY/MS 0/0

musleraURUGUAY – BOLİVYA

Büyük bir futbol sürprizi olmazsa Uruguay, Rusya biletini alacak. Son maçını deplasman fakiri Bolivya ile oynayacaklar. Bolivya, Peru ve Ekvador gibi takımlar sahalarında yüksek rakım şartlarına alışmış olmaları sebebiyle coğrafik şartlar karşısında zorlanan takımlara karşı başarılı neticeler alıyorlar. Ancak deplasmanlarda büyük başarısızlıklari söz konusu. Uruguay yıldızlarla dolu kadrosuyla kendi göbek bağını kendi keser ve Rusya biletini garantiler. MS 1.

Banko Maç Tahmini :  MS 1

Alternatif Tahmin :  2.5 ALT

Sürpriz Kupon Tahmini :  İY/MS 1/1

PARAGUAY-VENEZUELLA

Paraguay kazansa bile galibiyet tek başına yetmeyecek. Diğer 7 maçın an be an durumu bu maçın psikolojisini ve oyun stratejisini etkileyebilir.Venezuella Bolivya ile beraber elemelerin en zayıf takımı konumunda. Sahalarında ara ara supriz sonuçlar elde etseler de. deplasmanda tam anlamıyla hayal kırıklığı yaratmaktadırlar. MS 1 

Banko Maç Tahmini :  MS 1

Alternatif Tahmin :  KG Var

Sürpriz Kupon Tahmini :  İY/MS 0/1

 

 

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.