Tombala Nasıl Oynanır?

Tombala, bingoya benzeyen, Noel’de oynanan çok yaygın bir aile oyunudur; İngiltere’de, İrlanda’da ve dolayısıyla tüm dünyada popüler olan oyundur. Tüm dünyada Noel arifesinde tombala oynamak bir zorunluluktur, bütün akrabaları dedesi ve küçük çocukları bir araya getirdiğinde heyecanlanır bağırırlar.

Modern tombala kartları plastiktir ve numaralar çağrıldığında kapatılabilen küçük plastik yuvalara sahiptirler, ancak geleneksel olarak fasulye tarafından veya portakal kabuğu parçaları ile kapatılabilir.

Oyuncular kartları alır ve oyuncuların birisi “kartellone’u satın alır: Para, en düşükten en yükseğe doğru, tombala ikramiyeyle beş ödüle bölünür. Ambo, aynı sırada iki numara olması durumudur. Terno, aynı sırada üç sayı olması durumudur. Quaterna, aynı sırada dört sayı olması gereken durumdur. Cinko, aynı sırada beş sayı olması gerekir. Tombala, karttaki tüm numaraların doldurulması sonucu oluşur.

HEMEN ÜYE OL, 10TL BEDAVA BONUSUNU AL!

Daha sonra, kartellone olan oyuncu, her seferinde birer tane olmak üzere numaralarını çuvalın dışına çıkararak yüksek sesle çağırıyor ve onları kartellone’daki kutularına koyuyor ve sayıları kartlarında işaretlemek için oyunculara bırakıyor.

Nelere İhtiyacınız Var

1’den 90’a kadar tüm sayıları içeren kareler içeren bir tabellona ihtiyacınız vardır. Her biri boş kareler ve rastgele sayılar içeren 15 kare bulunan, ağaç numaralı kartlar, her biri beş sayı içerir. Bu kartlar oyuncular tarafından satın alınır. Bir kapta (genellikle bir bez torbasında) saklanan 1 ile 99 arasında ahşap veya plastik tombaladır. Oyunda daha fazla renk için, her numaranın yerel ya da “Smorfia” napoletana’dan bir takma adı vardır.

HEMEN ÜYE OL, 10TL BEDAVA BONUSUNU AL!!

Online Tombala

Casino Siteleri içinde Online Tombala oyunları genellikle oynamak için bir saatten fazla zaman alır ve blackjack’te geçirilen saatten daha düşük bir maliyetle daha eğlenceli olabilir. Tipik bir oyun seti, her oyun için dört kart ile 10 oyun için 20 TL’ye mal olabilir.

Oyun başladıktan sonra numaralı toplar birbiri ardına görünecektir. Gösterilen numaralardan herhangi biri kart numaralarından herhangi biriyle eşleşirse işaretleyebiliriz. Bunu yapmak için, farenin sol düğmesiyle numarayı tıklayın.

Çok sayıda kart satın aldığımızda çok kullanışlı bir seçenek, otomatik işaretleme ve düzenleme modunu seçmektir. Kartlar, bir ödül almak için gereken numaraya göre renklidir. Yeşil, 3’e ihtiyaç olduğunu gösterir, sarı 2 ve kırmızı 1i gösterir.

Oyun paketini kasiyerden alın. Bir koltuk bulun, oyun kartlarınızı dağıtın ve hangi oyunu (genellikle bir renkle) ilk önce hangisinin kazanacağını dinleyin. Yardım etmek için ışık veren oyun kartları vardır. Boş alanlarınızı işaretleyin ve numaralar arandığında dinleyin. Aranan numaralarınızı işaretleyin. Kazanan kombinasyonunuz belirdiğinde, tombala diye işaretleyin ve sunucunun kartınızı kontrol etmesini bekleyin. Eğer başka biri tombala çağırırsa, kazananı olarak teyit edilene kadar vazgeçmeyin. Bazen hatalar yapılır. Aynı sırada iki numarayı işaretleyen ilk kişiysek, o zaman duplo’ya karşılık gelen ödülü alacaktır. İşaretli üç numara varsa üçlü ödülü kazanacağız, dört sayı varsa dörtlü, beş rakamımız varsa beşli ödül kazanılacaktır demektir. Aynı durum, Tombala ödülü ve ikinci karttaki tüm numaraları kontrol eden ikinci Tombala için de geçerlidir. Bir kartın aynı satırında birbirini takip eden iki ödül arayamayız.

Örneğin;

Duplo kazanırsak, aynı satırda üçlü, dördüncü çağrı yapamayız. Odada birisi Tombolino kazanırsa, oyun sona erer ve sonraki tur için kart almaya başlayabiliriz. Belirtilen top sayısında tombola çağırsak, ikramiye elde edilir. Ödüllerin dağıtımı aşağıdaki şekilde gerçekleştirilir. Tombala% 49, quinta% 18, cuarta% 10, terna% 5 ve duplo% 3. Jackpot, her oyunda% 5 oranında birikir. Banka, satılan her karttan% 10 alır. Öte yandan, oyunun galibi, oynadığı odanın değerine göre ücretsiz bir kart alacaktır.

HEMEN ÜYE OL, 10TL BEDAVA BONUSUNU AL!

Online Tombala oynayabileceğiniz siteler arasında Supertotobet ve Mariobet bulunmaktadır.

Kartlarınızı düzenleyerek ve talimatları dinleyerek bir sonraki oyunun başlamasını bekleyin. Ödüller genellikle kazanana getirilir. İnternet üzerinden online oynanan tombala oyunları dünya genelinde hızla yayılmaktadır. Ayrıca online olarak paranızı ikiye katlayabilirsiniz ve bedava bonuslardan faydalanabilirsiniz.

Exit mobile version